news

Kāpēc jākrāj nauda?

     Finanses balstās uz četriem stūrakmeņiem - ieņēmumiem, izdevumiem, uzkrājumiem un ziedojumiem. Kad iemācās netikai pirmos divus, bet arī krāšanu un dalīšanos, tad jebkura finanšu situācija uzlabojas.-

Naudas krāšana kā process iemāca daudz - rada atbildību par savām finansēm, iemāca apsvērt katru pirkumu, paplašina redzesloku un ceļ pašapziņu.

Uzkrājumi ir jāveido arī tādēļ, ka cilvēks nevar dzīvot no algas līdz algai. Vienmēr ir jābūt naudas rezervei, ko pārsvarā pierāda neplānoti remonti, ārstu apmeklējumi vai kas cits.

Bet aizņemoties taču vienmēr jāpārmaksā naudas vērtība..

Krāt naudu ir interesanti. It īpaši, ja krāts tiek kam sen kārotam. Un jo ilgāks krāšanas laiks, jo lielāks gandarījums. 

Uzkrājumu veidošana ir ilgtermiņa pieeja finansēm. Ja cilvēks krāj naudu, tas nozīmē, ka viņš apzinās, ka nedzīvo tikai vienu dienu un rūpējas par savu nākotni. Katram būtu jābūt naudas uzkrājumiem, kas paredzēti neplānotu izdevumu segšanai. Tomēr, lai šādus uzkrājumus sāktu veidot, jāpierod pie krāšanas procesa kā tāda, tādēļ ieteikums vienmēr būtu sākt mācīties krāt kam personīgi kārotam, bet pēc tam jau krāt tik nopietniem mērķiem kā neparedzēti izdevumi vai drošības fonds. Neviens nepiedzimst ar augstu atbildības sajūtu un ilgtermiņa skatījumu uz dzīvi, tādēļ jebkas būtu jāsāk pamazām un tā, lai ieinteresētu pats process, īpaši, ja runa ir par finansēm. 

Finanses un to plānošana, organizēšana, uzkrājumu veidošana biedē, jo tam ir nepieciešamas apjomīgas zināšanas un, nauda tomēr ir viena no pēdējām lietām ar ko cilvēkiem gribas spēlēties vai riskēt. Tomēr patiesībā, personīgo finanšu plānošana un organizēšana ir vienkārša, tā tikai prasa rīcību un laiku. Tiklīdz cilvēks sāk pakāpeniski rīkoties - interesēties par naudu, to plānot un izvērtēt, krāt un ziedot, tad jebkura finansiālā situācija sāk uzlaboties. Un jo vairāk kas izdodas, jo lielāka interese rodas. Iesākumā var rīkoties pēc saviem ieskatiem, tad meklēt papildus informāciju, ka efektīvāk pārvaldīt savas finanses. Šobrīd ir pieejami ļoti daudz kvalitatīvi informācijas avoti par finanšu pratību un saistītiem jautājumiem.

        Kas var būt sliktākais krājot naudu? Tās iztērēšana priekšlaicīgi? Nesakrāšana? Bet galu galā - pats process jums būs iemācījis daudz, to pat neapzinoties. Un naudu kas iekrāta līdz šim..nu to varēs iztērēt kam kārotam vai nepieciešamam, kas arī radīs gandarījumu! Galvenais ir sākt krāt!